Малюємо коло на фліпчарті без циркуля

Як швидко і гарно малювати на фліпчарті. Цьому питанню буду присвячувати частину постів з підказками і знахідками від колег і від себе.

Перший лайфхак від мого друга Павла Козелецького. Він фасилітатор і чудово створює власноруч візуальні нотатки у своїх записниках. А ще багато працює з демонстрацією сказаного у вигляді візуалізацій на фліпчарті.

Ідеальне коло від Павла Козелецького

Ідеальне коло від Павла Козелецького

Якщо вам раптом потрібно буде створити рівнесеньке коло (наприклад, для діаграми) і циркуля не опиниться під рукою (як це часто буває), то скористайтесь листочком паперу А4 формату, олівцем і маркером. Вважайте, що ви уже у вигідній позиції, якщо фліпчарт лист у вас в клітинку. Це допоможе легко вирахувати центр листа або той центр, кола яке будете малювати.

Листочок зігніть вдвічі по довжині для кращої цупкості. Притримуючи один його край в центрі, олівцем позначте точками по іншому краю окружність майбутнього кола, посуваючи її на певні проміжки. Від частоти відкладених точок залежатиме рівність і акуратність кола. Чотирьох за напрямками світу явно буде замало:) Але з них можна почати як з певної системи координат, яка одразу дасть вам розуміння, яке завелике буде ваше коло.

Якщо ж потрібно створити коло в записнику, то техніка значно спрощується. Використовуйте власну руку як циркуль. У цьому відео чудово продемонстровано, як створювати маленькі і великі кола вручну.